УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ ІЗЮМСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
 
ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Новини


4 серп. 2023
Меценати для бібліотеки
Нові книги, меблі та інші подарунки для ізюмської бібліотеки

21 лип. 2023
Об’єднані творчістю
З 22 липня по 2 вересня 2023 року у місті Харків відбуватиметься обласна виставка виробів декоративно-прикладного мистецтва майстрів Харківщини

20 лют. 2022
Управління культури Ізюмської міської ради
Онлайн акція «Герої не вмирають» (м.Ізюм)

Всі новини

Інтерактивні заходи у музеї

Інформація про інтерактивні заходи в музеї.

 

     Музей — це важливий осередок освіти і навчання, оскільки саме він забезпечує доступ до національної культурної та природної спадщини людям різного фаху та віку. Музей надає відвідувачам інтерактивну, предметну та ідейну базу для глибшого пізнання своєї етнічної ідентичності та всього світу.

    Важливе місце серед перспективних напрямків сучасної педагогіки посідає музейна педагогіка, яка сприяє всебічному розвитку особистості, активному пізнанню навколишнього світу. Адже музейні заняття з використанням музейної експозиції по праву вважають унікальним засобом навчання: тільки тут музейні предмети дають можливість доторкнутися до навчального матеріалу різних напрямків.

    В Ізюмському краєзнавчому музеї розроблені та проводяться цілий ряд інтерактивних заходів для дітей та підлітків.

Для учнів початкових класів у залі “Природа рідного краю” проводяться інтерактивні заходи: “Подорож лісовими стежками”, “Блакитні перлини Ізюмщини”, “Етапи розвитку життя на Землі”, “Кожна пташка свій голос має”, “Корисні копалини рідного краю”, “Ліс як єдина екосистема”.

 

     

   

      На базі виставки “З Україною в серці разом до Перемоги”: “Козацькому роду нема переводу”, “Ізюмські козаки: військові походи та побут”, основна мета яких на основі експонатів, які зберігаються та експонуються у музеї, макету Ізюмської фортеці, предметів побуту козацької доби дати загальне уявлення про історію слобідського козацтва та Ізюмського слобідського козачого полку, виховання почуття гордості за свій народ та поважного відношення до національних традицій. Інтерактивна екскурсія “Кроки до Перемоги” шляхом використання музейних предметів, хроніки боїв за Ізюм в 1943 році, звукових ефектів дає можливість емоційно сприймати трагічні і героїчні події війни. Під час бесіди школярі мають можливість розповісти про своїх прадідів та прабабусь, зачитати листи з фронту, показати фотографії, нагороди, які зберігаються в сім'ї. Основна мета заходу — виховання поваги до подвигу захисників Вітчизни.

 

     

 

      На базі виставки “Доісторія і історія Ізюмщини” проводяться музейні заняття “Наука археологія. Археологічні предмети в музеї”, під час яких школярі в доступній формі з використанням елементів гри на прикладі археологічної музейної колекції мають можливість не тільки ознайомитися зі знаряддями праці первісної людини та іншими археологічними предметами, але й зрозуміти, що вивчає археологія, а також важливість вірної атрибуції археологічних знахідок для вивчення історії краю. Музейне заняття “Збудуймо пам'яті негаснучий собор” знайомить з трагічною сторінкою історії нашого народу — голодомором 1932-1933 рр.

      Інтерактивні заходи “Святкові вечорниці”, “Новорічна подорож у часі” знайомлять з історією виникнення свята Новий рік, обрядами, звичаями, віруваннями населення Слобідської України.