УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ ІЗЮМСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
 
.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Новини


24 серп. 2019
На центральній площі міста
День Незалежності України

23 серп. 2019
Палац молоді та підлітків "Залізничник"
День Державного Прапора України

23 серп. 2019
ІЗЮМСЬКА ДИТЯЧА МУЗИЧНА ШКОЛА
ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ!

23 серп. 2019
в бібліотеках міста
День Незалежності України

23 серп. 2019
у бібліотеці-філії №2
День Прапора

22 серп. 2019
ІЗЮМСЬКА ДИТЯЧА МУЗИЧНА ШКОЛА
22.08.2019 Поїздка до Тукумсу

Всі новини

В Міському Палаці культури

15 груд. 2017
Андріївські вечорниці

 

 

Андріївські вечорниці

 

Свято Андрія Первозванного вважається найбільшим передноворічним святом, яке відзначається ще з часів Русі 13 грудня. Андрій Первозванний входив в число 12-ти апостолів Христа, згідно з переказами, був братом апостолу Петру і був покровителем жителів України, Росії та Шотландії. Напередодні цієї дати прийнято збиратися на Андріївські вечорниці — ворожіння, з якими пов'язано безліч неординарних звичаїв.

За традицією, в цей вечір і ніч хлопці робили різноманітні дрібні капості дівчатам (викрадали і ховали предмети одягу, прикраси). З настанням темряви хлопці лякали їх на вулицях або стукали у вікна, говорячи на різні лади, намагаючись таким чином звернути на себе увагу. Дівчата ж в цей час займалися таємним обрядом — проводили ворожіння на судженого і на результат майбутнього сімейного життя. Іноді дійством керувала заміжня і щаслива у сімейному житті ворожка, але найчастіше дівиці виступали в ролі ворожок самостійно. Вечорниці тривали всю ніч, оскільки наступного разу молоді люди могли поспілкуватися тільки на гуляннях напередодні Різдва.

Саме за такими правилами і з традиційними діями відбулось свято Андрія у Міському Палаці культури. Дорослий і молодший склад театрального колективу «ШОК» (керівник Надія Шерстюк) разом із працівниками Палацу створили атмосферу справжньої української гостинної хати, де привітна господиня вітала та пригощала гостей. Гостями у даному випадку були як самі артисти, так і глядачі, котрі спостерігали за дійством сидячи за столиками та ласуючи українськими смаколиками. Серед гостей – керівництво міста, представники різних організацій міста.

Під час свята були не тільки традиційні моменти – кусання калити, водіння хороводів, співання пісень та розказування гуморесок, а й веселі конкурси та змагання. До конкурсів були залучені глядачі, котрі змагалися за гарні та корисні призи.

Після святкової програми гості мали змогу посидіти за святковими столиками, поспілкуватись та поласувати смачненьким.

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.