УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ ІЗЮМСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
 
ОФІЦІЙНИЙ САЙТ





Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Новини


4 серп. 2023
Меценати для бібліотеки
Нові книги, меблі та інші подарунки для ізюмської бібліотеки

21 лип. 2023
Об’єднані творчістю
З 22 липня по 2 вересня 2023 року у місті Харків відбуватиметься обласна виставка виробів декоративно-прикладного мистецтва майстрів Харківщини

20 лют. 2022
Управління культури Ізюмської міської ради
Онлайн акція «Герої не вмирають» (м.Ізюм)

Всі новини

Унікальні природні об'єкти міста

Гора Крем'янець

           Комплексна пам'ятка природи місцевого значення. Площа 176 га. Гора  Крем'янець (218м. над рівнем моря)  складена товщею вапняків з прошарками кремнію та чисельними скам'янілими рештками тварин і відбитками рослин. Наслоювання вапняків вкриті своєрідною кальцефільною рослинністю, у складі якої три  рідкісні рослини та 12 зникаючих видів рослин. У південній частині гори на площі 4,5 га розташований дендрологічний парк, де зростає понад 200 видів дерев та чагарників, серед яких багато екзотичних.

.

 

          На горі Крем’янець зібрана унікальна колекція кам’яних скульптур скіфо-половецького періоду.X–XIII століття… Ізюмщина – своєрідна прикордонна територія між Київською Руссю і Половецькими степами. Саме в цей час долото скульптора-степняка з глиб піщаника витесало монументальні скульптури.

 

          Велика Вітчизняна війна – то трагічна і героїчна сторінка в історії Ізюма. Чисельні братські могили і обеліски, пам’ятники і пам’ятні знаки нагадують про події війни.Пам'ятники Великої Вітчизняної війни, розташовані на горі Крем'янець наказом Міністерства культури України від 22 листопада 2012 року № 1364 об'єднані в Меморіальний комплекс на честь загиблих воїнів-визволителів та занесені до Державного реєстру нерухомих пам'яток України. Архітектурно-скульптурна композиція “Атака”, що вирішена як польовий монумент, розташована на площі Пам'яті на вершині гори Крем'янець, його добре видно з великих відстаней. Автори проекту: скульптор Ю.Л.Сінкевич, архітектори М.Л.Левін, Ю.М.Градов, В.І.Лисенко, конструктор В.Ф.Сусько.

 

 

 

Унікальне природне джерело Кириченкова Криниця

          Неподалік від Вознесенського собору є Святе джерело. Ось уже кілька сторіч не вичерпується благодатний потік його цілющої води. Жителі Ізюма і численні паломники з благоговінням черпають цей безцінний дар для своїх повсякденних потреб і для зцілення душі і тіла.

          Цей мальовничий куточок Ізюмської землі давно привертає до себе мандрівників, охочих втамувати спрагу прохолодною джерельною водою і перепочити в тіні дерев від втоми далекої дороги. Воістину дивно бачити, що вода, що б'є з-під землі в такій кількості не висихає і не зменшується. За органолептичними властивостями вона чудова і має в потрібній кількості все необхідне для відновлення і підтримки нормальної життєдіяльності організму людини. Температура води цілий рік +6 – +8 С.

          Народний переказ зберегло історію про виникнення цього джерела, який серед жителів Ізюма відомий під ім'ям Кириченкової криниці.

 

 

Ізюмські ліси багаті на гриби та красоту природи

           Ліс завжди вабить до себе, зачаровує своєю красою навесні і влітку, коли зеленіють могутні дуби і тендітні берізки, коли зацвітають конвалії, біла акація і черемха. А восени в Ізюмських лісах багато грибів, ягід. Золотавими барвами вкриваються дерева. І взимку неповторна краса, коли на соснах білий пухнастий сніг, а на сніговій ковдрі сліди диких звірів.

.

.