УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ ІЗЮМСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
 
.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Новини


9 груд. 2019
ІЗЮМСЬКА ДИТЯЧА МУЗИЧНА ШКОЛА
Творчий турнір «Ерудит»

9 груд. 2019
ІЗЮМСЬКА ДИТЯЧА МУЗИЧНА ШКОЛА
Музичні перерви в школах міста Ізюм

3 груд. 2019
Центральна міська бібліотека
До Дня Збройних Сил України

2 груд. 2019
Бібліотека-філія №2
Вечір відпочинку від клубу «За покликом душі»

26 лист. 2019
Палац молоді та підлітків "Залізничник"
«Flowers of Ukraine» на Міжнародному фестивалі «Малахитовая шкатулка»

26 лист. 2019
Палац молоді та підлітків "Залізничник"
Харківські здобутки «Чудесників»

Всі новини

Бібліотеки міста

11 лист. 2019
до Дня української писемності та мови

Бібліотеки міста до Дня української писемності та мови

 

Мова українська – то Шевченка слово,

Лесі Українки і Марка Вовчка.

Мова українська – то дарунок Бога,

Це барвисте слово генія Франка

    День украї́нської писе́мності та мо́ви - свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем - це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.

    З метою популяризації української писемності та мови, прищеплення любові до рідного українського слова, до пісні, до книги в бібліотеках міста проведено низку тематичних заходів:

    6 листопада в бібліотеці – філії №1 було проведено слайд – мандрівку «Причасти мене розмовою – українською мовою». Також для читачів діє книжково – ілюстративна виставка «Мово моя материнська, квітни в душі й на вустах».

    Для учнів 4-А класу ЗОШ №4 дитяча бібліотека провела мовознавчий турнір «Мовою рідною я розмовляю». Діти ознайомились з традиціями українського народу, прослухали колискову пісню, відповіли на запитання вікторини, відгадували загадки, промовляли скоромовки, прислів'я та приказки про мову і слово. Наприкінці заходу діти висловлювали свої думки, чому треба любити і берегти рідну мову.

    Бібліотека – філія №2 для своїх читачів відкрила виставку «Рідна мова – роду основа».

    До Дня української писемності та мови на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Центральна міська бібліотека також залучилася до цієї акції. Працівники бібліотеки разом з читачами написали диктант. А потім попрацювали над помилками.

    «Нації вмирають не від інфаркту, спочатку в них відбирають мову», ― ці слова Ліни Костенко застерігають нас від забуття та зречення національної мови, що загрожує знищенням народу як етносу. Кожен народ гордий з того, що він має свою державу, свою мову, волю і гарне життя у своїй країні. Без мови ми - ніхто, а маючи свою мову - ми нація, горда і незалежна.

.

.

.

.