УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ ІЗЮМСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
 
ОФІЦІЙНИЙ САЙТ





Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Новини


4 серп. 2023
Меценати для бібліотеки
Нові книги, меблі та інші подарунки для ізюмської бібліотеки

21 лип. 2023
Об’єднані творчістю
З 22 липня по 2 вересня 2023 року у місті Харків відбуватиметься обласна виставка виробів декоративно-прикладного мистецтва майстрів Харківщини

20 лют. 2022
Управління культури Ізюмської міської ради
Онлайн акція «Герої не вмирають» (м.Ізюм)

Всі новини

Центральна міська бібліотека

18 серп. 2019
Преображенському Собору 335

Преображенському Собору 335

 

     Звідки б ви не в’їджали в Ізюм - з півночі чи з півдня, з заходу чи сходу, в очі впадають дивовижні церковні куполи.

     Свято-Преображенський Собор - найстаріша споруда не тільки нашого міста, а й Слобожанщини, що збереглася до нашого часу з козацької доби. Цього року ми відзначаємо 335-ту річницю відкриття храму, який побудований коштами полковників Донця-Захаржевського та Ф.Шидловського.

     Собор збудований у 1684 році у стилі українського бароко майстрами, які пізніше зводили кафедральний собор у Харкові, храми у Ніжині, Батурині. Протягом тривалого часу в його стінах зберігалися захоплені військові регалії (трофеї), отримані ізюмчанами в численних кампаніях і війнах. Справжньою реліквією храму було напрестольне Євангеліє, прикрашене сріблом з позолотою, - подарунок царя Петра 1 після Полтавської битви.

     За історію свого існування собор зазнав суттєвих змін. Він був перебудований, відновлений , закритий під час антирелігійної кампанії 1920-1930 років. Під час війни частина приміщень Східної та Західної глав постраждали, ганок з дзвіницею були знищені.

     Відновлення середини 1950-х років дозволило повернути місту та парафіянам цю унікальну споруду, яка є пам’ятником національної архітектури.

     Слід зазначити, що Свято-Преображенський собор був і залишається архітектурною перлиною центральної частини нашого міста. Побудований майже одночасно з фортецею, він був частиною укріплень, а пізніше навколо нього складено архітектурний ансамбль центру міста.

     У центральній міській бібліотеці працює книжково-ілюстративна виставка «Дорога до храму…»

 

.