УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ ІЗЮМСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
 
.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Новини


17 січ. 2020
Бібліотека-філія №1
Новорічний серпантин

17 січ. 2020
Бібліотека-філія №1
Виставка до ювілею Нестайко

16 січ. 2020
Центральна міська бібліотека
Вечір романсу

14 січ. 2020
Палац молоді та підлітків «Залізничник»
Казкові герої

11 січ. 2020
Центральна площа міста
Різдвяне свято 2020

10 січ. 2020
Міський Палац культури
Дебют юних зірочок

Всі новини

Центральна міська бібліотека

18 серп. 2019
Преображенському Собору 335

Преображенському Собору 335

 

     Звідки б ви не в’їджали в Ізюм - з півночі чи з півдня, з заходу чи сходу, в очі впадають дивовижні церковні куполи.

     Свято-Преображенський Собор - найстаріша споруда не тільки нашого міста, а й Слобожанщини, що збереглася до нашого часу з козацької доби. Цього року ми відзначаємо 335-ту річницю відкриття храму, який побудований коштами полковників Донця-Захаржевського та Ф.Шидловського.

     Собор збудований у 1684 році у стилі українського бароко майстрами, які пізніше зводили кафедральний собор у Харкові, храми у Ніжині, Батурині. Протягом тривалого часу в його стінах зберігалися захоплені військові регалії (трофеї), отримані ізюмчанами в численних кампаніях і війнах. Справжньою реліквією храму було напрестольне Євангеліє, прикрашене сріблом з позолотою, - подарунок царя Петра 1 після Полтавської битви.

     За історію свого існування собор зазнав суттєвих змін. Він був перебудований, відновлений , закритий під час антирелігійної кампанії 1920-1930 років. Під час війни частина приміщень Східної та Західної глав постраждали, ганок з дзвіницею були знищені.

     Відновлення середини 1950-х років дозволило повернути місту та парафіянам цю унікальну споруду, яка є пам’ятником національної архітектури.

     Слід зазначити, що Свято-Преображенський собор був і залишається архітектурною перлиною центральної частини нашого міста. Побудований майже одночасно з фортецею, він був частиною укріплень, а пізніше навколо нього складено архітектурний ансамбль центру міста.

     У центральній міській бібліотеці працює книжково-ілюстративна виставка «Дорога до храму…»

 

.