УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ ІЗЮМСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
 
ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Новини


18 вер. 2020
Палац молоді та підлітків "Залізничник"
Колектив естрадного танцю «Сюрприз»

18 вер. 2020
Цикл відеороликів "Сторінки Ізюмських століть"
Ізюм театральний

17 вер. 2020
Цикл відеороликів "Сторінки Ізюмських століть"
Старовинні будівлі міста Ізюм

Всі новини

Центральна міська бібліотека

3 серп. 2020
Ювілей Юрія Васнєцова

Ювілей Юрія Васнєцова

 

     В цьому році у художника, який подарував дітям незабутню зустріч з казкою, Юрія Олексійовича Васнєцова, ювілей -120 років.

     Гуси-лебеді. курочка ряба, царівна-жаба, три ведмеді.. До болі знайомі ілюстрації, що зійшли до нас з потертих сторінок дитячих книг 50-70 х років, на яких виросло декілька поколінь читачів. Юрій Васнєцов створив чарівний світ казкових образів, таких близьких і зрозумілих дитині. Створення дитячої книги завжди було екзаменом для ілюстраторів. Дитина зразу відчуває фальш та нещирість. Тут потрібно все тільки справжнє – і дух, і талант, і робота. Найвищою оцінкою творчості художників стає розпізнаваність ілюстрацій, які пам’ять зберігає з дитинства.

      Персонажі Ю. Васнєцова поза часом – підкорюють своєю добротою та неодмінно викликають посмішку декількох поколінь читачів. Колись книги « Вовк і козенята», « Ладушки», «Кошкин дом» були у кожної дитини. Спочатку з захопленням розглядалися малюнки, а мама чи бабуся читали: «Тили – бом, тили –бом, загорелся кошкин дом». За цими книгами навчалися читати, а потім читали їх своїм дітям та онукам. Малюнки Ю. О. Васнєцова прості, схожі на дитячі, і від цього дуже зворушливі: кішечки в розових спідничках, зайці у валянках, затишно горять вогники в хатинках, ошатне сонечко та хмарини, схожі на пухнасті млинці Його звірята – мудрі, загадкові, казкові. І звірі,і птахи - яскраві індивідуальності. Мабуть, немає іншого такого художника з рідкісним даром бачити в тваринках особистості. Тому дітям так цікаво розглядати та обговорювати чудові малюнки до казочок.

     На ілюстраціях Ю. О. Васнєцова оживає особливий світ – затишний. Добрий, спокійний. І надзвичайно барвистий! За його ілюстраціями можна навчати дітей дивитися на світ радісними очима, бачити, який він різноманітний та цікавий!

      Книги багатьох відомих дитячих письменників видавалися з ілюстраціями Васнєцова – «Горбоконик», казки Маршака, Чуковського, Біанкі. Книги видавались мільйонними тиражами та не залежувались на поличках магазинів завдяки письменницькому дару їх авторів та майстерності і невичерпній фантазії ілюстратора.

      Книга для малят «Ладушки» отримала в 1966 році золоту медаль ВДНГ та срібну на Міжнародному книжковому ярмарку в Лейпцігу, а Ю. Васнєцов – звання Народного художника РСФСР. В 1971 році за його ілюстраціями був знятий мультфільм «Терем – теремок» - справжній шедевр мультиплікації.