Підручники для школи
 
УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ ІЗЮМСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
 
ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Новини


20 лют. 2022
Управління культури Ізюмської міської ради
Онлайн акція «Герої не вмирають» (м.Ізюм)

20 лют. 2022
Міський Палац культури
До Дня Героїв Небесної Сотні

18 лют. 2022
Управління культури Ізюмської міської ради
День Героїв Небесної Сотні

Всі новини

Ізюмський Краєзнавчий музей ім. М.В. Сібільова

 

     

 

- Адреса музею: м. Ізюм, вул. Соборна,12                Директор закладу:

- Телефон: (05743)2-13-94                                    Махортова Ольга Володимирівна

- Е-mail: [email protected]

- Режим роботи музею (адміністративний): пн.-чт. 8.00-17.00;  пт. 8.00-16.00

                                                                                           (перерва 12.00-12.45)

- Режим роботи для відвідувачів: вт.-нд. 9.00-16.00

                                                                       (перерва 12.00-13.00), пн. - вихідний

                                                          перший вівторок кожного місяця - день відкритих дверей

 

- Статут Ізюмського краєзнавчого музею імені М.В.Сібільова 

.

Рішення виконавчого комітету ІМР № 0986 від 22.12.2020 «Про затвердження переліку платних послуг, що надаються ІЗЮМСЬКИМ КРАЄЗНАВЧИМ МУЗЕЄМ імені М.В.СІБІЛЬОВА та встановлення розміру оплати за них з 01 січня 2021р.» (переглянути)

 

 

 

 

ЗАПРОШУЄМО ВІДВІДАТИ ВИСТАВКИ:

 

Перший поверх

 

Перший зал. «Природа рідного краю»

 

Другий зал. «Хроніки епохи оптимізму.» Побут ізюмчан у 60-80 роки ХХ століття.

 

Третій зал. «Натюрморт. Простір краси.» 

 

Другий поверх

 

Перший зал. Доісторія та історія Ізюмщини.

 

Другий зал. «З Україною в серці разом до ПЕРЕМОГИ»

 

Третій зал. «Ремесла та промисли на Ізюмщині»

 

 

 

         Колектив музею:

 

                 

.

    

 

           Наш музей — один з найстаріших краєзнавчих музеїв на Слобожанщині. Він заснований в 1920 році видатним краєзнавцем, археологом Миколою Вікентійовичем Сібільовим, ім'я якого носить Ізюмський музей. В історії музею були різні періоди. На 20-30 роки минулого століття припав розквіт краєзнавчої роботи. В той час фонди музею значно поповнились знаряддями праці та побуту первісної людини. Крім того, одним з головних напрямів роботи музею стає порятунок культурних цінностей, яким через наслідки подій громадянської війни загрожувала небезпека. Вдалося врятувати частину архіву міського врядування, до музею збиралися книги, картини, твори мистецтва з поміщицьких маєтків. Зокрема до музею було передано портрет відомого громадського діяча А.А. Самборського пензля відомого італійського портретиста XVIII століття Ж.Б. Лампі, інші коштовні речі з маєтків Малиновських, Розенів, Вольховських, Напрестольне Євангеліє в срібному з позолотою окладі (до речі, це видання 1707 року), військові нагороди козаків Ізюмського полку та багато іншого.

 

  

 

Під час Другої Світової війни було безповоротно втрачено частину музейної колекції, зруйновано і будівлю музею. Але працівникам вдалося врятувати найбільш цінні експонати, які в подальшому стали основою нової музейної колекції. Вже у 1947 році Ізюмський музей відчинив свої двері для відвідувачів у пристосованому будинку, побудованому на початку ХІХ століття.

Сьогодні музей працює в повному обсязі. Виставки постійно оновлюються, також організовується демонстрація нових, зокрема, персональні виставки художників та народних майстрів України.

У виставках музею експонуються Напрестольне Євангеліє (видання 1707 року, в срібному з позолотою окладі), портрет А.Самборського, виконаний відомим італійським художником Ж.Лампі, речі з археологічної колекції М.Сібільова, предмети середньовіччя, козацької доби, нумізматичної колекції, етюди С.Васильківського, картини М.Федорова, В.Забашти, Ф.Когана, І.Плиса та багато інших раритетних речей.

 

  

 

        Нині в музеї нараховується близько 15 тисяч одиниць зберігання основного фонду. Більше 2-х тисяч з них щорічно експонується в залах музею. Фонди музею постійно поповнюються і вивчаються. Мешканці міста і району часто звертаються до музею з цікавими знахідками, сімейними реліквіями і передають їх до фондів музею.

Сьогодні наш музей служить не тільки для збереження історико-культурної спадщини і поширення знань, він також стає улюбленим місцем пізнавального дозвілля, комунікації та дискусій серед унікальних предметів, місцем для відпочинку та отримання нових вражень.

Завдяки впровадженню інноваційних методів спілкування з відвідувачами музей сприймається не тільки як соціальний інститут, що виконує освітню, виховну, популяризаторську функції, а також місцем зустрічей та спілкування, проведення дозвілля та психологічної реабілітації.


    

    

 

Пропонуємо познайомитись зі сторінками музею у соцмережах: 

Facebook: https://www.facebook.com/groups/235974467784019

Instagram: @museum.izyum

 

  

Про інтерактивні заходи в музеї

          Музей — це важливий осередок освіти і навчання, оскільки саме він забезпечує доступ до національної культурної та природної спадщини людям різного фаху та віку. Музей надає відвідувачам інтерактивну, предметну та ідейну базу для глибшого пізнання своєї етнічної ідентичності та всього світу.

         Важливе місце серед перспективних напрямків сучасної педагогіки посідає музейна педагогіка, яка сприяє всебічному розвитку особистості, активному пізнанню навколишнього світу. Адже музейні заняття з використанням музейної експозиції по праву вважають унікальним засобом навчання: тільки тут музейні предмети дають можливість доторкнутися до навчального матеріалу різних напрямків.

        В Ізюмському краєзнавчому музеї розроблені та проводяться цілий ряд інтерактивних заходів для дітей та підлітків.

        Для учнів початкових класів у залі “Природа рідного краю” проводяться інтерактивні заходи: “Подорож лісовими стежками”, “Блакитні перлини Ізюмщини”, “Етапи розвитку життя на Землі”, “Кожна пташка свій голос має”, “Корисні копалини рідного краю”, “Ліс як єдина екосистема”.


 

 

          На базі виставки “З Україною в серці разом до Перемоги”: “Козацькому роду нема переводу”, “Ізюмські козаки: військові походи та побут”, основна мета яких на основі експонатів, які зберігаються та експонуються у музеї, макету Ізюмської фортеці, предметів побуту козацької доби дати загальне уявлення про історію слобідського козацтва та Ізюмського слобідського козачого полку, виховання почуття гордості за свій народ та поважного відношення до національних традицій. Інтерактивна екскурсія “Кроки до Перемоги” шляхом використання музейних предметів, хроніки боїв за Ізюм в 1943 році, звукових ефектів дає можливість емоційно сприймати трагічні і героїчні події війни. Під час бесіди школярі мають можливість розповісти про своїх прадідів та прабабусь, зачитати листи з фронту, показати фотографії, нагороди, які зберігаються в сім'ї. Основна мета заходу — виховання поваги до подвигу захисників Вітчизни.

  

 

         На базі виставки “Доісторія і історія Ізюмщини” проводяться музейні заняття “Наука археологія. Археологічні предмети в музеї”, під час яких школярі в доступній формі з використанням елементів гри на прикладі археологічної музейної колекції мають можливість не тільки ознайомитися зі знаряддями праці первісної людини та іншими археологічними предметами, але й зрозуміти, що вивчає археологія, а також важливість вірної атрибуції археологічних знахідок для вивчення історії краю. Музейне заняття “Збудуймо пам'яті негаснучий собор” знайомить з трагічною сторінкою історії нашого народу — голодомором 1932-1933 рр.

        Інтерактивні заходи “Святкові вечорниці”, “Новорічна подорож у часі” знайомлять з історією виникнення свята Новий рік, обрядами, звичаями, віруваннями населення Слобідської України.