УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ ІЗЮМСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
 
ОФІЦІЙНИЙ САЙТ





Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Новини


4 серп. 2023
Меценати для бібліотеки
Нові книги, меблі та інші подарунки для ізюмської бібліотеки

21 лип. 2023
Об’єднані творчістю
З 22 липня по 2 вересня 2023 року у місті Харків відбуватиметься обласна виставка виробів декоративно-прикладного мистецтва майстрів Харківщини

20 лют. 2022
Управління культури Ізюмської міської ради
Онлайн акція «Герої не вмирають» (м.Ізюм)

Всі новини

Ізюмський Краєзнавчий музей ім. М.В. Сібільова

 

     

 

- Адреса музею: м. Ізюм, вул. Соборна,12                Директор закладу:

- Телефон: (05743)2-13-94                                    Іванова Галина Анатоліївна

- Е-mail: [email protected]

- Режим роботи музею (адміністративний): пн.-пт. 8.00-16.00

 

- Статут Ізюмського краєзнавчого музею імені М.В.Сібільова 

Рішення виконавчого комітету ІМР № 0986 від 22.12.2020 «Про затвердження переліку платних послуг, що надаються ІЗЮМСЬКИМ КРАЄЗНАВЧИМ МУЗЕЄМ імені М.В.СІБІЛЬОВА та встановлення розміру оплати за них з 01 січня 2021р.» (переглянути)

 

         Колектив музею:

 

                 

 

           Наш музей — один з найстаріших краєзнавчих музеїв на Слобожанщині. Він заснований в 1920 році видатним краєзнавцем, археологом Миколою Вікентійовичем Сібільовим, ім'я якого носить Ізюмський музей. В історії музею були різні періоди. На 20-30 роки минулого століття припав розквіт краєзнавчої роботи. В той час фонди музею значно поповнились знаряддями праці та побуту первісної людини. Крім того, одним з головних напрямів роботи музею стає порятунок культурних цінностей, яким через наслідки подій громадянської війни загрожувала небезпека. Вдалося врятувати частину архіву міського врядування, до музею збиралися книги, картини, твори мистецтва з поміщицьких маєтків. Зокрема до музею було передано портрет відомого громадського діяча А.А. Самборського пензля відомого італійського портретиста XVIII століття Ж.Б. Лампі, інші коштовні речі з маєтків Малиновських, Розенів, Вольховських, Напрестольне Євангеліє в срібному з позолотою окладі (до речі, це видання 1707 року), військові нагороди козаків Ізюмського полку та багато іншого.

 

  

 

Під час Другої Світової війни було безповоротно втрачено частину музейної колекції, зруйновано і будівлю музею. Але працівникам вдалося врятувати найбільш цінні експонати, які в подальшому стали основою нової музейної колекції. Вже у 1947 році Ізюмський музей відчинив свої двері для відвідувачів у пристосованому будинку, побудованому на початку ХІХ століття.