УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ ІЗЮМСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
 
ОФІЦІЙНИЙ САЙТ





Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Новини


4 серп. 2023
Меценати для бібліотеки
Нові книги, меблі та інші подарунки для ізюмської бібліотеки

21 лип. 2023
Об’єднані творчістю
З 22 липня по 2 вересня 2023 року у місті Харків відбуватиметься обласна виставка виробів декоративно-прикладного мистецтва майстрів Харківщини

20 лют. 2022
Управління культури Ізюмської міської ради
Онлайн акція «Герої не вмирають» (м.Ізюм)

Всі новини

Історико-Культурні пам'ятки

1. На горі Крем’янець зібрана унікальна колекція кам’яних скульптур скіфо-половецького періоду.X–XIII століття… Ізюмщина – своєрідна прикордонна територія між Київською Руссю і Половецькими степами. Саме в цей час долото скульптора-степняка з глиб піщаника витесало монументальні скульптури.

/Files/images/Кам'яні скульптури скіфо-половецького періоду.jpg

2. Пам’ятний знак подіям XII століття встановлено в 2008 році по проекту архітектора В.І.Лисенка.На березі літописної річки Сальниці біля Ізюмського броду в 1111 році дружина Володимира Мономаха розгромила половецьке військо. Приблизно на цьому місці в 1185 році зупинявся зі своєю дружиною Новгоро-Сіверський князь Ігор під час походу у половецькі землі, описаному у «Слові о полку Ігоревім».

/Files/images/Пам'ятний знак подіям XII століття.jpg

 

3.   Палац молоді та підлітків «Залізничник» - архітектурна пам’ятка початку ХХ сторіччя. 

              Маючи історико-архітектурне та історико-культурне значення, будівля є центром району Ізюм-Вокзальний, що сформувався у 1920-ті роки і його архітектурною домінантою. Багато архітектурних композиційних та стилістичних рішень, закладених в основу Палацу, відносяться до епохи німецького Веркбунда, який в свою чергу заслужено вважається однією з основ розвитку для стилю Баухаус.

 

 

 

4. В архітектурі забудові центру Ізюма домінуючим стилем став классицизм. Реальне училище (нині ЗОШ № 4) побудоване в 1882 році на центральній площі міста. Пам’ятка історії і архітектури XIX століття.

 

/Files/images/Будівля Реального училища.jpg

5. Народний дім побудований в 1905 році. Він знаменує собою цілу епоху в культурному житті міста. Тут проходили концерти і спектаклі за участю видатних акторів української сцени початку XX століття. Нині в цьому будинку охоронний відділ міліції.

/Files/images/Народний дім.jpg

 

6. Велика Вітчизняна війна – то трагічна і героїчна сторінка в історії Ізюма. Чисельні братські могили і обеліски, пам’ятники і пам’ятні знаки нагадують про події війни.Пам'ятники Великої Вітчизняної війни, розташовані на горі Крем'янець наказом Міністерства культури України від 22 листопада 2012 року № 1364 об'єднані в Меморіальний комплекс на честь загиблих воїнів-визволителів та занесені до Державного реєстру нерухомих пам'яток України. Архітектурно-скульптурна композиція “Атака”, що вирішена як польовий монумент, розташована на площі Пам'яті на вершині гори Крем'янець, його добре видно з великих відстаней. Автори проекту: скульптор Ю.Л.Сінкевич, архітектори М.Л.Левін, Ю.М.Градов, В.І.Лисенко, конструктор В.Ф.Сусько.

/Files/images/Крем'янець. Меморіал 1.jpg

7. Пам’ятник генерал-лейтенанту П.В.Волоху встановлений в 1950 році. Скульптор Т.І.Мотовилов, архітектор Л.М.Поляков. В серпні 1943 року під час жорстоких танкових боїв на ізюмській землі загинув смертю хоробрих командуючий бронетанковими військами Південно-Західного фронту генерал-лейтенант Петро Васильович Волох.

/Files/images/Памятник П.В.Волоху 1.jpg

8. Бюст двічі Героя Радянського Союзу А.К.Недбайло (1924-2008рр.) встановлений на батьківщині в 1949 році. Пам’ятник виготовлено за проектом скульптора Н.І.Абакумова і архітектора В.М.Таушканова: на постаменті з сірого полірованого граніту встановлено бронзовий бюст льотчика-штурмовика, героїчні подвиги якого ввійшли в історію Великої Вітчизняної війни.

/Files/images/Бюст дважды Героя Советского Союза А.К.Недбайло.jpg

9. Пам'ятник воїнам-землякам — робітникам приладобудівного заводу встановлено в 1980 році. Скульптор Л. Стрельченко, архітектори В.Гнєзділов, В. Костін.

/Files/images/Памятник воинам-землякам - работникам приборостроительного завода.jpg

10. В березні 2014 року в міському парку відкрито пам'ятник Т.Г. Шевченку. Скульптори О. Рідний, Г. Іванова, архітектор М. Ятченко. Пам'ятник Кобзареві — подарунок Народного депутата України В.М. Остапчука ізюмчанам до 200-річчя з дня народження поета.

/Files/images/Пам'ятник Т.Г. Шевченку..JPG

11. Пам'ятний знак воїнам-афганцям (загиблим воїнам-інтернаціоналістам) встановлено в 2011 році.

/Files/images/Пам'ятний знак воїнам-афганцям.jpg 

 

12. Пам'ятник героям-чорнобильцям ізюмщини, побудований за підтримки  Героя України, народного депутата України, голови Харківської обласної оранізації партії «Відродження» Остапчука Віктора Миколайовича

13. Біля автовокзалу на високому постаменті встановлена скульптура “Ізюмчанка”.

/Files/images/Ізюмчанка.jpg

14. На площі біля залізничного вокзалу гостей міста зустрічає і проводжає скульптурна композиція “Славянка”.