Підручники для школи
 
УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ ІЗЮМСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
 
ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Новини


20 лют. 2022
Управління культури Ізюмської міської ради
Онлайн акція «Герої не вмирають» (м.Ізюм)

20 лют. 2022
Міський Палац культури
До Дня Героїв Небесної Сотні

18 лют. 2022
Управління культури Ізюмської міської ради
День Героїв Небесної Сотні

Всі новини

Історико-Культурні пам'ятки

1. На горі Крем’янець зібрана унікальна колекція кам’яних скульптур скіфо-половецького періоду.X–XIII століття… Ізюмщина – своєрідна прикордонна територія між Київською Руссю і Половецькими степами. Саме в цей час долото скульптора-степняка з глиб піщаника витесало монументальні скульптури.

/Files/images/Кам'яні скульптури скіфо-половецького періоду.jpg

2. Пам’ятний знак подіям XII століття встановлено в 2008 році по проекту архітектора В.І.Лисенка.На березі літописної річки Сальниці біля Ізюмського броду в 1111 році дружина Володимира Мономаха розгромила половецьке військо. Приблизно на цьому місці в 1185 році зупинявся зі своєю дружиною Новгоро-Сіверський князь Ігор під час походу у половецькі землі, описаному у «Слові о полку Ігоревім».

/Files/images/Пам'ятний знак подіям XII століття.jpg

 

3.   Палац молоді та підлітків «Залізничник» - архітектурна пам’ятка початку ХХ сторіччя. 

              Маючи історико-архітектурне та історико-культурне значення, будівля є центром району Ізюм-Вокзальний, що сформувався у 1920-ті роки і його архітектурною домінантою. Багато архітектурних композиційних та стилістичних рішень, закладених в основу Палацу, відносяться до епохи німецького Веркбунда, який в свою чергу заслужено вважається однією з основ розвитку для стилю Баухаус.

 

 

 

4. В архітектурі забудові центру Ізюма домінуючим стилем став классицизм. Реальне училище (нині ЗОШ № 4) побудоване в 1882 році на центральній площі міста. Пам’ятка історії і архітектури XIX століття.

 

/Files/images/Будівля Реального училища.jpg

5. Народний дім побудований в 1905 році. Він знаменує собою цілу епоху в культурному житті міста. Тут проходили концерти і спектаклі за участю видатних акторів української сцени початку XX століття. Нині в цьому будинку охоронний відділ міліції.

/Files/images/Народний дім.jpg

 

6. Велика Вітчизняна війна – то трагічна і героїчна сторінка в історії Ізюма. Чисельні братські могили і обеліски, пам’ятники і пам’ятні знаки нагадують про події війни.Пам'ятники Великої Вітчизняної війни, розташовані на горі Крем'янець наказом Міністерства культури України від 22 листопада 2012 року № 1364 об'єднані в Меморіальний комплекс на честь загиблих воїнів-визволителів та занесені до Державного реєстру нерухомих пам'яток України. Архітектурно-скульптурна композиція “Атака”, що вирішена як польовий монумент, розташована на площі Пам'яті на вершині гори Крем'янець, його добре видно з великих відстаней. Автори проекту: скульптор Ю.Л.Сінкевич, архітектори М.Л.Левін, Ю.М.Градов, В.І.Лисенко, конструктор В.Ф.Сусько.

/Files/images/Крем'янець. Меморіал 1.jpg

7. Пам’ятник генерал-лейтенанту П.В.Волоху встановлений в 1950 році. Скульптор Т.І.Мотовилов, архітектор Л.М.Поляков. В серпні 1943 року під час жорстоких танкових боїв на ізюмській землі загинув смертю хоробрих командуючий бронетанковими військами Південно-Західного фронту генерал-лейтенант Петро Васильович Волох.

/Files/images/Памятник П.В.Волоху 1.jpg

8. Бюст двічі Героя Радянського Союзу А.К.Недбайло (1924-2008рр.) встановлений на батьківщині в 1949 році. Пам’ятник виготовлено за проектом скульптора Н.І.Абакумова і архітектора В.М.Таушканова: на постаменті з сірого полірованого граніту встановлено бронзовий бюст льотчика-штурмовика, героїчні подвиги якого ввійшли в історію Великої Вітчизняної війни.

/Files/images/Бюст дважды Героя Советского Союза А.К.Недбайло.jpg

9. Пам'ятник воїнам-землякам — робітникам приладобудівного заводу встановлено в 1980 році. Скульптор Л. Стрельченко, архітектори В.Гнєзділов, В. Костін.

/Files/images/Памятник воинам-землякам - работникам приборостроительного завода.jpg

10. В березні 2014 року в міському парку відкрито пам'ятник Т.Г. Шевченку. Скульптори О. Рідний, Г. Іванова, архітектор М. Ятченко. Пам'ятник Кобзареві — подарунок Народного депутата України В.М. Остапчука ізюмчанам до 200-річчя з дня народження поета.

/Files/images/Пам'ятник Т.Г. Шевченку..JPG

11. Пам'ятний знак воїнам-афганцям (загиблим воїнам-інтернаціоналістам) встановлено в 2011 році.

/Files/images/Пам'ятний знак воїнам-афганцям.jpg 

 

12. Пам'ятник героям-чорнобильцям ізюмщини, побудований за підтримки  Героя України, народного депутата України, голови Харківської обласної оранізації партії «Відродження» Остапчука Віктора Миколайовича

13. Біля автовокзалу на високому постаменті встановлена скульптура “Ізюмчанка”.

/Files/images/Ізюмчанка.jpg

14. На площі біля залізничного вокзалу гостей міста зустрічає і проводжає скульптурна композиція “Славянка”.