Підручники для школи
 
УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ ІЗЮМСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
 
ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Новини


20 лют. 2022
Управління культури Ізюмської міської ради
Онлайн акція «Герої не вмирають» (м.Ізюм)

20 лют. 2022
Міський Палац культури
До Дня Героїв Небесної Сотні

18 лют. 2022
Управління культури Ізюмської міської ради
День Героїв Небесної Сотні

Всі новини

Церкви та монастирі

          

          Свято-Вознесенський кафедральний собор у місті Ізюм, Харківської області, побудований і освячений в 1826 році. Він зведений замість попереднього, який знаходився на вулиці Замостянської на лівому березі Сіверського Дінця і внаслідок частих розливів річки почав руйнуватися. Саме в цьому, старому, храмі з'явилася в 1754 році Білгородському єпископу — святителю Іоасафу (Йосипу Горленко) ікона Божої Матері Піщанської.

     Настоятель – архієпископ Єлисей (Іванов)

      Адреса: 64300, Ізюмский район, вул. Московська, 30.

      Телефон: 050-238-45-45


 

 

         Хрестовоздвиженська (Миколаївська) церква у місті Ізюм, Харківської області.

        Спочатку Хрестовоздвиженська (Миколаївська) церква була побудована на кошти парафіян у 1704-1709 роках. Це була невелика дерев'яна споруда. Розташовувався храм в районі нинішньої Першотравневої вулиці.4 травня 1747 року дерев'яна будівля згоріла і на прохання парафіян Якова Катрухи та Якова Онищенка, і в основному на їхні кошти, було дозволено побудувати новий, також дерев'яний храм, який був освячений у 1751 році.

     Адреса: 64300, Ізюмський район, м. Ізюм, вул. Соборна, 5

     Телефон: +38(05743) 2-86-12

     Офіційний сайт: pravhram.prihod.ru

 

 

 

          Свято-Преображенський собор у місті Ізюм, Харківської областіодна з найстарших кам'яних споруд міста і Слобожанщини, яка дійшла до наших часів з козацьких споруд. Будувався на кошти полковників Ізюмського полку К. Донець-Захаржевського і Ф. Шидловського. Був побудований у 1684 році в стилі українського бароко артіллю майстрів, яка пізніше будувала Покровський собор у Харкові, будувала храми в Ніжині та Батурині. Незважаючи на принципову відмінність об'ємно-просторових рішень, чітко простежується схожість їх архітектурних деталей. Через два роки у 1684 був освячений.

     Адреса: 64300, м. Ізюм, вул. Старопочтова, 12

     Телефон: +38(05743) 2-80-70

 

 

 

          Храм на честь ікони Божої Матері «Піщанська» у місті Ізюм — перший в Україні, а явлення цієї чудотворної ікони пов’язане з житієм святителя Іоасафа Білгородського. Перед своєю блаженною кончиною — у 1754 році — йому був сон, в якому подвижник побачив дивовижну ікону Богородиці з Немовлям і світлим сяйвом, яке відходило від неї. Після прибуття до міста Ізюм єпископ відвідав Вознесенську церкву і з подивом виявив у ній ікону, яку бачив у сні. Святитель Іоасаф виголосив при цьому пророчі слова: «В цьому образі — особлива благодать Божа: в ньому Пресвята Владичиця являє особливу ознаку Свого заступництва для цього міста і цілої країни».