УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ ІЗЮМСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
 
ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Новини


4 серп. 2023
Меценати для бібліотеки
Нові книги, меблі та інші подарунки для ізюмської бібліотеки

21 лип. 2023
Об’єднані творчістю
З 22 липня по 2 вересня 2023 року у місті Харків відбуватиметься обласна виставка виробів декоративно-прикладного мистецтва майстрів Харківщини

20 лют. 2022
Управління культури Ізюмської міської ради
Онлайн акція «Герої не вмирають» (м.Ізюм)

Всі новини

Церкви та монастирі

          

          Свято-Вознесенський кафедральний собор у місті Ізюм, Харківської області, побудований і освячений в 1826 році. Він зведений замість попереднього, який знаходився на вулиці Замостянської на лівому березі Сіверського Дінця і внаслідок частих розливів річки почав руйнуватися. Саме в цьому, старому, храмі з'явилася в 1754 році Білгородському єпископу — святителю Іоасафу (Йосипу Горленко) ікона Божої Матері Піщанської.

     Настоятель – архієпископ Єлисей (Іванов)

      Адреса: 64300, Ізюмский район, вул. Московська, 30.

      Телефон: 050-238-45-45


 

 

         Хрестовоздвиженська (Миколаївська) церква у місті Ізюм, Харківської області.

        Спочатку Хрестовоздвиженська (Миколаївська) церква була побудована на кошти парафіян у 1704-1709 роках. Це була невелика дерев'яна споруда. Розташовувався храм в районі нинішньої Першотравневої вулиці.4 травня 1747 року дерев'яна будівля згоріла і на прохання парафіян Якова Катрухи та Якова Онищенка, і в основному на їхні кошти, було дозволено побудувати новий, також дерев'яний храм, який був освячений у 1751 році.

     Адреса: 64300, Ізюмський район, м. Ізюм, вул. Соборна, 5

     Телефон: +38(05743) 2-86-12

     Офіційний сайт: pravhram.prihod.ru

 

 

 

          Свято-Преображенський собор у місті Ізюм, Харківської областіодна з найстарших кам'яних споруд міста і Слобожанщини, яка дійшла до наших часів з козацьких споруд. Будувався на кошти полковників Ізюмського полку К. Донець-Захаржевського і Ф. Шидловського. Був побудований у 1684 році в стилі українського бароко артіллю майстрів, яка пізніше будувала Покровський собор у Харкові, будувала храми в Ніжині та Батурині. Незважаючи на принципову відмінність об'ємно-просторових рішень, чітко простежується схожість їх архітектурних деталей. Через два роки у 1684 був освячений.

     Адреса: 64300, м. Ізюм, вул. Старопочтова, 12

     Телефон: +38(05743) 2-80-70

 

 

 

          Храм на честь ікони Божої Матері «Піщанська» у місті Ізюм — перший в Україні, а явлення цієї чудотворної ікони пов’язане з житієм святителя Іоасафа Білгородського. Перед своєю блаженною кончиною — у 1754 році — йому був сон, в якому подвижник побачив дивовижну ікону Богородиці з Немовлям і світлим сяйвом, яке відходило від неї. Після прибуття до міста Ізюм єпископ відвідав Вознесенську церкву і з подивом виявив у ній ікону, яку бачив у сні. Святитель Іоасаф виголосив при цьому пророчі слова: «В цьому образі — особлива благодать Божа: в ньому Пресвята Владичиця являє особливу ознаку Свого заступництва для цього міста і цілої країни».