Новини4 серп. 2023 Меценати для бібліотеки 21 лип. 2023 Об’єднані творчістю 20 лют. 2022 Управління культури Ізюмської міської ради Всі новини |
Бібліотеки міста14 квіт. 2020
Сергій та Марина Дяченко
Сергій та Марина Дяченко
14 квітня відзначає свій день народження найяскравіший в царині вітчизняної і не тільки вітчизняної фантастики письменник Сергій Сергійович Дяченко. А в 2020 році це ювілей – 75 років. В співавторстві зі своєю дружиною Мариною він працює в жанрах сучасної наукової фантастики, фентезі, казки та ін. успішно поєднуючи декілька жанрів в одному творі. Сергій Дяченко, кандидат біологічних наук - в минулому лікар-психіатр – закінчив сценарний факультет ВГІКа, являється автором багатьох сценаріїв художніх та документальних фільмів, лауреатом ряду всесоюзних премій в області кіно, лауреатом Державної премії України. Метри фантастичного жанру на те й метри, щоб дати нам змогу за символікою образів з чарівного світу Фантазії розгледіти прості істини, які тисячі років рятують людину від розпачу й зневіри. Схибив одного разу – стережися, щоб не схибити вдруге; кохання не завжди приносить щастя, але від цього не слабшає; дружба й самовідданість, любов до людей і життя здатні перебороти навіть космічний жах вселенської катастрофи. Такий він-світ Марини та Сергія Дяченків – дивовижний, сповнений незбагненних таємниць і фантастичних пригод, і разом з тим повний Любові, доброї, красивої магії. Ви будете зачаровані, шановний читачу, навіть не сумнівайтеся. Загалом у їхній спільній творчій скарбничці можна знайти більше 30 романів та повістей, а також десятки оповідань. Подружжя автори таких відомих творів як «Брамник», «Ритуал», Мідний король», «Страта», «Межа», «Зло не має влади», «Королівська обіцянка» та ін.
Уривок з інтерв’ю: Ваша точка зору, чому люди так охоче читають фантастику? Сергій Дяченко: Всі ми фантасти в нашому дитинстві. Взагалі дитина до п’яти років – академік. Засвоїти мову, звичаї свого народу - надзвичайно складне і творче завдання. Якщо Ви згадаєте своє дитинство, то ви вірили у відьом, бабу Ягу і таке інше. Міфологічне сприйняття світу. А потім, на жаль, цей реалізм буття збиває з пантелику всіх нас. Коли ми дорослішаємо, ми втрачаємо надзвичайно цнотливе, тремтливе наше дитинство, наше коріння, наші гени. Але є люди, які, будучи дорослими, в душі лишаються поетами, дітьми, якщо хочете, вони відкриті для цього світу, для його парадоксів, для його красот. Крім того, фантасти-письменники – це люди, які володіють таємницею чудового, магічного ліхтаря. Він може на запилених вулицях нашого міста, як архітектурна підсвітка, будь-який зашарпаний будинок перетворити у новорічну ялинку. Так і фантастика. Вона може будь-яку тему нашого життя, нашого вбогого життя розвивати, зробити її надзвичайно привабливою, яскравою, цікавою. В цьому можуть бути приховані дуже серйозні речі. Я взагалі не поділяю жанри літератури на легкий чи складний. Для мене є просто цікава література, талановита чи не талановита. Лише час розставить акценти: легкий чи не легкий жанр., В ізюмських міських бібліотеках великий вибір творів зіркового подружжя і вони чекають Вас після карантину.
.
|